24 Hour Fellowship Title


RESULT - 2011 ESCA

 

Position
Name Club 100 Mile Time 12 Hour Distance 24 Hour Distance

1
Andrew Wilkinson Port Sunlight Wheelers
541.17
2
John Warnock Twickenham CC
517.64
3
David Shepherd GS Stella
483.93
4
Andy Payne GS Stella
464.67
5
Sean Childs RNRMCA
462.72
6
Robert Richardson Chippenham & District Wheelers
455.67
7
Ishmael Burdeau Agiskoviner
453.50
8
James Hughes Bec CC
449.61
9
Stuart Edwards RNRMCA
446.92
10
Peter Moon Eastbourne Rovers
443.63
11
Tony Reeves GS Stella
436.78
12
Mark Sanders Mid Devon CC
436.78
13
Simon Bever Twickenham CC
435.47
14
Tom Glandfield Lewes Wanderers
434.07
15
Stewart Wilson Baines Racing-Silverstone
427.44
16
Paul Gibbons Lewes Wanderers
422.64
17
Chris Martin Lewes Wanderers
419.55
18
Steve Gooch Rye & District Wheelers
412.86
19
Robert Watson North Hampshire RC
408.43
20
John Marshall Ferryhill Wheelers
407.51
21
Barrie Whitehead RNRMCA
407.48
22
Bronwen Ewing Rye & District Wheelers
406.78
23
Steven Abraham North Bucks RC
406.78
24
Phil Nelson Hemel Hempstead CC
405.93
25
Steve Ayres Chippenham & District Wheelers
405.65
26
John Miller Lewes Wanderers
405.25
27
Stuart Birnie Willesden CC
404.99
28
Colin Bezant CC Basingstoke
403.10
29
Michael Pumphrey Thornton RC
401.80
30
Robert Royston Sydenham Wheelers
396.59
31
Geoff Bunyan North Bucks RC
392.77
32
Ben Fielden GS Stella
392.46
33
Simon Bennett VC Deal
391.15
34
Stuart Jago Worthing Excelsior CC
391.00
35
Matthew Scholes SW RC
385.15
36
Paul Whitehead Hampshire RC
383.08
37
Jason Sawyer RNRMCA
381.26
38
Peter Baker Lewes Wanderers
379.99
39
Bruce Dunbar Redhill CC
376.60
40
Simon Hall Andover Wheelers
371.49
41
Andy Denyer Lewes Wanderers
371.22
42
Greg Melia Clifton CC
369.68
43
Andrew Waddington Portsmouth North End CC
368.97
44
Jacqueline Hobson Warwickshire RC
362.96
45
Geoff Clifton Redhill CC
362.23
46
Jonathan Furniss Twickenham CC
354.19
47
Matthew Haigh Farnborough & Camberley CC
353.45
48
Geoff Smith Eastbourne Rovers
349.62
49
Alan Parkinson South Western RC - Evans Cycles
348.20
50
Richard Thomas Eastbourne Rovers
345.47
51
Peter Holland (trike) Lincoln Wheelers
341.83
52
Andrew Croft Rye & District Wheelers
341.44
53
Andrew Green Addiscombe CC
341.34
54
Paul Tunnell Addiscombe CC
336.92
55
Colin Tuckwell Thornton RC
333.19
56
Steve Davies Addiscombe CC
328.26
57
Russ Mason Thornton RC
326.44
58
Peter Holley East Grinstead Tri Club
326.07
59
Alec Mayes Ashford Wheelers
322.45
60
Ann Bath Kingston Phoenix RC
319.99
61
Rob Duncomb Chippenham & District Wheelers
315.42
62
Rebecca Wilson Rye & District Wheelers
314.71
63
Simon Yates Lewes Wanderers
313.20
64
Chris Parker Hastings & St.Leonards CC
308.11
65
Andrew Weighill New Forest CC
305.16
66
Steve Maxted Rye & District Wheelers
303.56
67
George Berwick Edinburgh RC
300.37
68
Jim Hollands Rye & District Wheelers
299.22
69
Carmen Kubisa Rye & District Wheelers
291.01
70
Neil Quarmby Bristol South CC
288.68
71
Christopher McGuire Hampshire RC
287.06
72
Keeley Chalk Rye & District Wheelers
281.98
73
Andrew Nye (trike) Ashford Wheelers
279.49
74
Horry Hemsley Lewes Wanderers
275.29
75
Martin Badham CC Breckland - East Anglia's Children's Hospice
269.65
76
Graham Axford Addiscombe CC
267.90
77
Arthur Vince Yeovil CC
263.87
78
David Page Rye & District Wheelers
262.05
79
Malcolm Strickland Thornton RC
253.86
80
Caroline Nye (trike) Ashford Wheelers
202.01
Bob Watts San Fairy Ann CC
DNS
John Hassall South Pennine RC
DNS
Dominic Hill Bec CC
DNS
Adrian Hills (trike) Lewes Wanderers
DNF
Michael Titre Willesden CC
DNF
Mark Fairhead CC Breckland - East Anglia's Children's Hospice
DNF
Mark Amon Rye & District Wheelers
DNF
Peter Ruffhead Arctic Premier RT
DNF
Matt Chudley iCycle
DNF
Mike Rose Exeter Wheelers
DNF
David Wheeler In Gear QuickVit Trainsharp RT
DNF
Steve Airey Catford CC
DNF
John Laker Thornton RC
DNF
Ian Neville Clarence Wheelers
DNF
Stephen Morgan Tooting BC
DNF
Bob Richards RNRMCA
DNF